| BlueDreamsss a întrebat:

Ați developat vreodată poze online? Îmi puteți spune un site de încredere? Mersii!

8 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Lal, poate vrei sa mai dai niste detalii
cum ar fi... DEVELOPAT inseamna film si poze "clasice"
cu alte cuvinte tu ai facut poze pe film si cauti un studio care sa iti faca poze, poze

daca da, atunci... de unde IN BLARII AI LUAT FILM-UL? ca nu se mai gasesc de ani buni big grin

| BlueDreamsss explică (pentru JicaContra):

Sincer... Cred că ști ce vreau să spun. Vreau ca pozele să-mi fie printate, sau spune-i cum vrei?

| JicaContra a răspuns (pentru BlueDreamsss):

Pai zi printat, nu developat
iti trebuie un "birou de copiat acte" care in ziua de azi pot sa faca de toate, inclusiv sa tipareasca poze, deci efectiv, google:

https://www.google.com/search?q=printare+de+poze

primele cateva link-uri sunt pe harta, deci isi spune foarte exact unde e;)

| BlueDreamsss explică (pentru JicaContra):

În toate căutările pe google cuvântul "developat" e folosit pentru ce vreau eu sa fac, ok? Am cerut un site de încredere, de la persoane care au mai developat poze astfel.winking Dacă nu ști unul, mersi și pentru atât.

| JicaContra a răspuns (pentru BlueDreamsss):

Intr-adevar NU am cautat developat, eu am prins REAL developare de poze, in care filmul era trecut prin 2 substante, revelator si fixator, apoi bagat intr-un aparat de marit, expus imaginea negativa pe foaia de carton acoperita cu o substanta asemanatoare cu filmul, si apoi bagat de asemenea in revelator si fixator happy
ASTA inseamna developare tongue

insa, chiar m-ai prins, tu ai cerut un sfat relativ la o experienta buna, iar eu ti-am dat ceva generic, pentru ca am renuntat la pozele fizice cu ani buni in urma

asa ca, succes sa iti raspunda cineva cu ce ai nevoiewinking

| BlueDreamsss explică (pentru JicaContra):

Nu trebuie să-mi dai toată definiția, am prins și eu perioada aia.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BlueDreamsss):

Pai hotaraste-te! Deci ai pozele IN FORMAT DIGITAL si le vrei printate pe hirtie foto? Sa stim si noi o treaba. Raspunsul in cazul asta ar fi da, am apelat la un site pe felia asta, am facut niste calendare, au iesit excelent la un pret foarte bun. Nu mai stiu exact site-ul. Oricum, ideea e ca sunt cateva, ai de unde alege.

| Salontanul a răspuns (pentru BlueDreamsss):

JicaContra are dreptate! https://bit.ly/2Aw407W Ce vrei tu este printare si poti merge la un birou de copiat acte care are si imprimanta color.