| Lyss . a întrebat:

Azi mi-am instalat SIMS 2. Totul a mers bine la instalare, numai ca atunci cand incerc sa-l pornesc, imi spune "Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart appication". Unde nu am procedat bine si ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Roxss a răspuns:

Probabil, cum au spus si ceilalti e o versiune de pe net.
Tot ce trebuie sa faci e sa faci rost de un crack bun, de obicei jocurile au un folder numit "crack" daca deschizi una dintre arhive.Asta in cazul in care ai facut asa. Ce e greu ai facut. L-ai instalat.Bravo! Acum incerca sa cauti ori folderul, ori sa iei un crack de pe net.Restul e simplu.Vei salva crack-u' in folderul unde ai instalat jocul. Unde exista iconita jocului.Cand vei copia va aparea ca mai exista o data acel fisier. Ii dai ok, dupa care intri in joc pe iconita de pe desktop.Simplu.Sper ca ai inteles si acum vei reusi, pentru ca e un joc bun. Te sfatuiesc sa incerci si Sims 3.

11 răspunsuri:
| Fallen Angel a răspuns:

Hmmm... incearca sa tragi pe CD ce ai descarcat. Eu o sa incerc cu sims 3 zilele asta, si mie mi se intampla la fel big grin
Noroc!

| esy72bj a răspuns:

1. In primul rand ca este un joc piratat. Altfel nu aveai astfel de probleme.
2. Jocul respectiv nici macar nu este compatibil cu Windows 7.
3. Faptul ca tu pe un joc piratat descarci update-uri de pe site oficial, este... imi pare rau...penibil. Este ca si cum ai fura din sectia de politie.

| IcsD a răspuns:

Jocul merge doar cu CD

| Username6 a răspuns:

Buna.Presupun ca ai instalat o versiune piratata a jocului, nu? Daca e asa, inseamna ca nu ai copiat crack-ul.Crack-ul il gasesti de obicei in primul cd al jocului(sau in singurul cd) intr-un folder ''crack''.

| Lyss . explică:

Am bagat crackul, l-am deschis si mi-a spus ca nu e compatibil cu Windows-ul meu *am Windows 7*. Am dat seatch for a solution, m-a dus pe site-ul EA si am descarcat niste update-uri. Mi-a zis ca le-a instalat cu succes, iar cand il deschid, imi apare o eroare, unde nu scrie nimic. E doar OK. I-am dat restart la calculator, ma gandeam ca asa trebuie, dar tot nu vrea.
http://i43.tinypic.com/9ghd03.png

| Lyss . explică:

Multumesc tuturor.
Nu am stiut ca nu este compatibil cu Windows 7, aveam impresia ca este. Ma rog. L-am dezinstalat si l-am pus pe un hard mai micut, unde am XP. Acolo merge. Multumesc tuturor ^^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine. Doar ca iti trebuie un crack de pe cd (imagine) pe care trebuie sa il copiezi in folderul jocului si sa accepti atunci cand esti intrebata "do you want to replace the following file..."etc happy

Alte răspunsuri
| Krisaliz a răspuns:

Trebuie sa ii iei un crack de pe net.

| hallux a răspuns:

E Sims 2 original? Daca da, atunci nu stiu ce are de nu-ti merge, daca Sims 2 nu e original trebuie sa-i faci imagine cu Daemontools.