| nicoleta24 a întrebat:

Azi si-a cumparat fratele meu un telefon NOKIA e71. Din pacate nu-i merge camera si bluetooth-ul. Ce e de facut? Cum se poate repara?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Daca l-a cumparat de la un magazin serios trebuie sa-l duca inapoi si sa-l tranteasca pe masa alora.Baietii de acolo sunt obligati sa-l repare sau sa-i dea altul in loc(daca nu se poate repara), in ambele cazuri e gratis deoarece telefonul are garantie.
Daca l-a cumparat la mana a 2-a sau l-a luat de la un magazin fantoma sa fie sanatos, ori arunca telefonul la gunoi ori il vinde altui prost.De reparat se poate repara doar in service iar pretul e mai scump decat cel al unui telefon nou.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu se poate repara nicicum! Dacă este nou are garantie 2 ani si trebuie dus înapoi de unde a fost cumparat, fără să se umble la el. Acolo ori se repară ori îi dau altul în loc.

| alexuts28 a răspuns:

Daca l-a cumparat de la magazin, il duce acolo si le zice problema, iar daca de la un om la un centru de reparatii, dar se plateste. Daca nu se poate repara suni persoana de la care ai cumparat si ii zici ca vrei banii inapoi, ca nu merge camera si bluetooth-ul

| cutremur a răspuns:

Simplu:daca e din magazin il duce inapoi daca nu, la reparat; voi nu aveti cei facewinking

| Noobzio a răspuns:

Acel "Nokia" E71 Poate fii fake...adica arata ca un Nokia E71 dar nu are aceleasi specificatii.cel mai bine ar fi sa te uiti la memoria telefonului. daca are cat trebuie ar trebui sa fie original.

| Dragutzu_Alynutzu_1998 a răspuns:

Hei incearca pentru bluetooth codul '' *#1000#... iti va mergehappy