| LeonardoDiCapra a întrebat:

ca sa incep cu inceputul...De ziua mea am primit o camera web. din pacate nu are microfon incorporat, asa ca ieri[joi] parintzii mi-au dat niste casti cu un microfon.castile merg perfect, dar microfonul...nu prea, cu toate ca sunt noi[castile]. Am incercat microfonul de vreo 100 de ori numai intr-o ora, dar fara rezultate.Am observat totusi ca daca ask muzica, si dau sa inregistrez cu microfonul, merge! dar cand vorbesc, chiar si la un volum mai mare ca cel al melodiei[urlu de ma doare capu`], cand ask inregistrarea tot vocea mea este mai inceata!
Intrebarea este:
Ce si Unde trebuie sa reglez sa imi mearga bine microfonul.
Sa nu mai mentionez ca nu aveam niciun CD de instalare la casti[si nici nu cred ca trebuie].
Multumesc!big grin

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Din placa de sunet faci toata treaba
umbla pe acolo prin ia,
nici la mine nu mergea dar l-am facut din placa.
oricum se aud naspa rau, la volum mare din boxe, face microfonie si scartaie ca toti draciilaughing
casti de 2 lei, eu le-am luat de la magazinul 38laughing
castile se aude bine, au un bass de numa, dar microfonul, lasa de dorit.

| Revolt666 a răspuns:

Baga-l in priza straight face

| Coryyyyy a răspuns:

Si eu am avut casti cu microfonul incorporat da nu mi-a mers microfonul