| anonim_4396 a întrebat:

calculatorul meu tocmai a fost reparat si cand introduc castile in el nu merg. nu se aude nimic. ce pot face ca sa mearga?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca inainte castile mergeau si acum, dupa reparatie, nu, mergi cu el inapoi la cei ce l-au reparat. Daca nu, cheama un prieten care se pricepe.

| DarkGren a răspuns:

Poate nu mai merge mufa de unitate pentru casti si microfon, cumparati o placa de sunet usb si o sa iti mearga asa am patit si eu. sau nu ai instalat realtek hd audio manager daca nu il ai instalasa-l si apoi vei daca iti merge.

| DarkGren a răspuns (pentru DarkGren):

Daca il ai si nu merge cumparati o placa de sunet usb si o sa iti mearga sunetul.

| Frone23 a răspuns:

Le-ai bagat unde trebuie? Ai driver audio instalat? verifica mai cu atentie