| moonlight2134 a întrebat:

Am demult un telefon LG kp500 insa nu mai merg castile, cand conectez castile la telefon nu le mai recunoaste, dar cand conectez incarcatorul la telefon se incarca, asta avand in vedere ca ambele se introduc in aceeasi mufa, ce ar trebui sa fac sa mearga si castile? Deoarece l-am dus la reparat de doua ori si tot nu a mers...

3 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Ce sa zic,e destul de naspa atunci,probabil nu se poate schimba ic-ul pentru handsfree(un porcesor mic)care probabil e busit,de la o tranta cel mai probabil, sau nu au idee sau e prea complicat sa ti-l schimbe! Asta in conditiile in care mufa, traseell sunt in regula.
PS.Alt handsfree ai incercat?

| Mtz_1845 a răspuns:

Sa iti explic unde e greseala.
e LG
vrei telefon cu touchscreen?
iti recomand Nokia sau Sony Ericsson
in plus telefoanele Nokia mai noi au mufa JACK
aia sigur nu o sa ti se strice repede
si nu iti recomand telefoanele LG sunt prea rigide cand vine vorba de software si in ceea ce priveste calitatea...
chiar si samsungul ti-l recomand.

| dragos957 a răspuns:

Mufa de la lgul tau are mai multe picioruse care fac contact sunt unele pentru casti si unele pentru incarcator si unnele pentru cablu de date ti probabil ca ti s-a rupt vreun dela trebuie sa schimbi mufa de la tel sau castile