| AlbertoTm a întrebat:

cand am cumparat ps3 am primit in pachet un cablu scart, totu ok, in fine, care e diferenta intre un cablu scart si hdmi? sa stiu daca merita sa iau unul, merci

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

SCART e un sistem mai vechi de conexiune video. HDMI este unul modern, mult mai bun. Dacă TV-ul tău suportă HDMI, mergi pe el. Ia SCART doar dacă nu poți folosi HDMI.

5 răspunsuri:
| xDianne a răspuns:

Nu e prea mare diferenta.cam tot acolo ajungi, cheltui bani degeaba! happy

| DaniCJ a răspuns (pentru xDianne):

Diferenta e mare, scart este semnal analog, hdmi este semnal digital.

| xDianne a răspuns:

Chestiile alea sunt formatarea pentru net. Ai "play station " pentru jocuri. nu?

| AlbertoTm explică (pentru xDianne):

Da,pentru PS3, dar claritatea imaginii ar fi mai buna?

| xDianne a răspuns:

Asta nu stiubig grin