| ThomasMartin a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare vreau sa stiu exact care sunt diferentele dintr-un cablu dvi unul Vga si Hdmi?
Iar daca e claritatea cum am auzit eu. E chiar asa mare diferenta adica se merita sa schimb vga-ul cu un hdmi?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Numai prin cablu hdmi poti vedea imaginea in format HD si fullHD. Claritatea este corespunzatoare (foarte buna). Prin cablu VGA sunetul este separat si analog. Prin hdmi, odata cu imaginea este si sunetul, care e in format digital, deci mult mai bun. Se merita sa treci pe hdmi.

1 răspuns:
| SoricelulDero a răspuns:

Da se merita sa schimbi cu HDMI!
Eu folosesc HDMI la PS3 si se vede super, in schimb daca folosesc vga se vede 240p (ma rog asa simt eu)
Dar claritatea e mult mai buna cu HDMI 100%.
Funda? big grin