| CatalinaAndreea04 a întrebat:

Cand dau sa ma conectez la Yahoo! Messenger, scrie ca trebuie sa am 13 ani.Ce fac sa ma pot conecta? Am uitat sa mentionez,ma conectez de pe telefon,dar cand m-am conectat de pe computer, nu mi-a aparut asa.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GeorgiRallu a răspuns:

La crearea unui cont de yahoo, îţi cere anul în care eşti născut/a. Dacă eşti născut/a în 2002 de exemplu, yahoo messenger nu îţi permite să te loghezi decât după computer, în speranţa că atunci eşti supravegheat de un adult. Poţi să îţi faci alt cont schimbând anul naşterii sau poţi aştepta până când se împlineşte vârstă respectivă.

2 răspunsuri:
| AmD a răspuns:

Poate fi o eroare a aplicatiei, in caz ca folosesti asa ceva! Iti recomand sa o dezinstalezi, iar mai apoi sa o instalezi din nou!
Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de folos! :* ♥☺
Fundita, daca apreciezi raspunsul meu? :* happy

| CatalinaAndreea04 explică (pentru AmD):

Imi zice ca pentru a face asta, este necesara autentificarea.Eu sunt conectata.Am selecat si alt cont, tot nu functioneaza...