| LoL a întrebat:

Cand vreau sa intru pe site-ul sau server-ul(sau ce-o fi) 192.168.10.1 imi spune ca nu exista. P. S. Folosesc Opera.
P.S.2Am incercat si pe Internet Explorer si pe MOzilla si la fel. Ce sa fac sau unde sa intru pentru a configura un router de la TRENDnet?

2 răspunsuri:
| adrianrly a răspuns:

Salutare! Dai la Start -> Run scrie cmd si apasa enter. In fereastra cu fundal negru scrie ipconfig unde scrie Default Gateway este IP-ul routerului. Daca nu apare nimic, asigura-te ca ai cablul de retea conectat la unul dintre porturile routerului si nu la portul WAN. Daca ai mai multe placi de retea cauta gateway-ul celei la care este conectat routerul. Succes!

| expertu07 a răspuns:

Daca ai manualul de folosire o sa gasesti in el adresa care iti trebuie, daca nu mai incearca la adresa asta 192.168.1.1