| umbra09 a întrebat:

care boxa se aude mai bine o boxa cu 150w P.M.P.O s-au o boxa cu 6W RMS?

Boxa ce vreau sa o comand este o boxa in care W sunt masurati in P.M.P.O nu in RMS, de acea sunt putin confuz.

Cam cati Wati RMS ar veni 150 W P.M.P.O?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

150w pmpo sunt cam 12w rms. Se va auzi mai tare, dar nu neaparat ma bine. Uita-te la
Distorsiuni(thd) daca specifica asa ceva si fa o comparatie intre cele doua.

2 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Nu poți da transformi P.M.P.O in RMS, sunt doua chestii total diferite. P.M.P.O este o mare pacaleala asiatica, 150 w aceia fiind pusi doar ca sa i-a ochii la fraieri laughing. Nici RMS nu sunt reali, chiar daca asa se numesc laughing unii spu ca 1000 pmpo ar fi echivalent cu 30 RMS. Dar eu cred ca nici macar atat. Eu zic clar sa alegi boxa de 6W RMS

| MedionTcO a răspuns:

150 W P.M.P.O. ar veni cam 1.5 W RMS deci, comanda cea cu 6W RMS.