| Alasia a întrebat:

care este ultima versiune de windows inventata? windows 7? sau mai este si altceva inventat dupa?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Windows 7 ultimate si mai este o editie de windows speciala pentru jocuri Windows 7 Ultimate Gamer Edicion Nvidia! Bafta!

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Windows server 2008 - dar e pentru servere. Daca te referi la windows pentru acasa atunci ultima varianta e windows 7 sp1 - la "windows 8" cica s-ar lucra si nimic nu e batut in cuie cand va aparea in varianta beta.
Pentru intrebari tutoriale despre calculatoare uite aici un site: http://www.tutorialepc.ro

| CosteaVlad a răspuns:

Ultima versiune INVENTATĂ este Windows 8, versiune ce va fi disponibilă inițial în faza beta, începând cu luna iunie a acestui an. Iar dacă te referi la ultima versiune APĂRUTĂ, este Windows 7 Service Pack 1, lansat oficial pe 22 februarie 2011.
O seară bună!

| Z0n a răspuns:

Windows 7 - Service Pack 1

| adryna a răspuns:

Din cite stiu eu nu este ceva mai nou.am avut mai multe feluri de windows dar pot sa te asigur ca 7 este cel mai avansat si cel mai performant.