| anonim_4396 a întrebat:

care sunt cele mai bune tablete pana in 800lei? de preferat si detalii despre ele.

1 răspuns:
| LexaHD a răspuns:

E-Boda Essential A200 (399 Lei)

Fără să strălucească la capitolul dotări, tableta E-Boda Essential A200 are marele avantaj al costului extrem de mic - doar 399 Lei. Iar la aceşti bani ne oferă următoarele:

Ecran capacitiv de 7 inch, 800 x 480 pixeli;
OS Android Ice Cream Sandwich;
Procesor single core 1 GHz, 512 MB RAM;
4 GB memorie internă şi slot microSD;
Cameră Web 0.3 MP;
1 port microUSB;
Conectivitate Wi-Fi 802.11n.
Tableta măsoară doar 9 mm grosime şi cântăreşte 330 de grame. Bateria are o capacitate de 3000 mAh.
( De asta am si eu ) E super!
Evolio Evotab 3 (399 Lei)

Evolio este un alt brand românesc care se bucură de o apreciere pe piaţa autohtonă datorită produselor foarte accesibile ca preţ. Un bun exemplu în acest caz este tableta Evotab 3, ale cărei dotări sunt aproape identice cu cele ale modelului E-Boda A200. Este însă o idee mai uşoară (310 grame) şi are un design ceva mai deosebit.
Allview Speed City (499 Lei)

Din punctul de vedere al unui utilizator care caută o tabletă compactă şi bine dotată la un preţ extrem de convenabil, Allview Speed City Superslim pare a fi soluţia ideală. Pentru cei 500 de Lei pe care îi plătim, primim în schimb un produs estetic, dar totodată solid. Materialele de calitate sunt cu adevărat remarcabile dacă ne raportăm la cost, iar dotările nu sunt nici ele de neglijat: procesorul Dual Core Cortex A9 la 1.2 GHz garantează o experienţă plăcută în jocuri, aplicaţii şi filme HD. Singurul inconvenient este autonomia destul de mică - până la patru ore.