| TheHelp a întrebat:

Ce antivirus gratis foarte bun mi-ati recomanda? (am un calculator mai slabut, antivirus avast, windows xp).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca avast! 8 free este destul de bun. La el poti adauga Malwarebytes Anti-Malware si Comodo firewall, toate sunt gratuite si le poti descarca de pe site-urile oficiale.

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ioandelasal are dreptate. Pentru un sistem slabut se recomanda un antivirus care nu consuma multe resurse, iar avast e cel mai la indemana. Si e si gratuit.

| horia2012 a răspuns:

- Cauta pe net NOD32 varianta 3, 3.5, 4.0 (nu 5, sau 6), descarca-l si instaleaza-l asa "trial", 30 zile si cauta tot pe net cum poti face update la el. Gasesti usor. Si nici nu consuma resurse. Joaca-te cu restul si ai sa intalezi sistemul pana la urma. Astazi, aici, cineva incerca sa scape de Bitdefender si nu reusea.

| al3xander a răspuns:

Avira, este gratis http://www.softpedia.com/get/Antivirus/AntiVir-Personal-Edition.shtml
kaspersky este bun insa cere o gramada de resurse deci nu-l recomand, bitdefender de asemenea

| ReusxD a răspuns:

Nod32(cel mai bun antivirus), BitDefender, Malwarebytes sau Avira. Funda?

| hummmer a răspuns:

Malwarebytes,nu e antivirus dar curăţă bine pc-ul.
Kaspersky, ca antivirus.Nu e gratis dar e bun.

| Klaudiu214 a răspuns:

Nod 32 nu iti tine sistemu pe loc.e cel mai bun

| Secret2000 a răspuns:

BitDifender e cel mai bun >)