| ionutraluca a întrebat:

Ce as putea sa fac ca sa nu mai instalez windows-ul la fiecare 2-3 luni? Ultima oara l-am instalat pe 3-11-2010 si treuie sa il instalez din nou pentru ca se misca foarte greu.Folosesc ccleaner dar tot se misca greu, am windows xp ps3.Astept un rasp.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hassel a răspuns:

Pai daca iti merge greu pc-ul, formatarea(adica schimbarea windowsului) e ultima solutie... O sa-ti scriu cateva probleme posibile, cu tot cu raspunsuriwinking:
1)poate ai virusi.Nu e de ajuns sa ai antivirus, fiindca antivirusul trebuie upgradat la zi, si multi antivirusi luati de ep net nu fac decat sa-ti insetineasca PC-ul(si daca ai mai multi antivisusi instalati iti va merge greu calculatorul). Solutie-nu mai donwlada toate chestiile de pe net pe care scrie free, iar ca antivirus iti recomand AVG.
2)poate pc-ul e vechi, si daca pe un pc slab iti pui cele mai noi programe e normal sa-ti mearga rau-Solutie:schimbarea pc-ului
3)spatiul pe hard ar putea sa fie insuficient.Solutie-2GB liberi tot timpulwinking

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe langa cleaner formateazal si va merge mai bine, aici si antivirusul ralentizeaza viteza calculatorului.

| GoldwinNn a răspuns:

Trebe sa fie un motiv din care se misca greu.
Foloseste un antiviruswinking!

| ionutraluca explică:

Folosesc Avast si ii dau update zilnic, am laptop HP compaq nx 6310, procesor geniune Intel (CPU)T1350, 1. 86ghz, hdd 60gb, ddr2, 512ram.Laptopul il am de 2ani