| MHems a întrebat:

Ce aţi alege dintre Samsug Galaxy MIni 2, Samsung Galaxy Mini şi Nokia E5? Care credeţi că este mai bun? Folosesc telefonul pentru poze, apeluri, şi rareori foarte rar pentru jocuri, nu prea mă joc pe telefon. Fundă pentru cine îmi spune ce telefon e mai bun şi de ce crede asta şi care este cel mai bun pentru poze, apeluri şi rareori jocuri.

8 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Nokia E5

| MHems explică:

P.S. Şi foarte multă muzică să se audă mai tare.

| MHems explică:

P.S. Şi pentru muzică să se audă foarte tare.

| maximusy a răspuns:

Sincer, si eu am vrut sa-mi iau un telefon Nokia dar am auzit ca nu mai sunt asa de bune cum erau odata. Alegerea ramane intre galaxy mini si galaxy mini 2. Eu as alege Samsung galaxy mini 2 pentru ca a fost lansat dupa galaxy mini si are mai multe plusuri, cum ar fi : ecranul mai mare, memoria interna mai mare, etc.

Sper ca te-am ajutat big grin!

| maximusy a răspuns:

Si inca ceva : Nokia E5 nu are sistem de operare android (un minus) dar face poze bune.

| Anonim1000000 a răspuns:

Pentru Poze este bun Samsung Galaxy Mini 2
Pentru apeluri este bun Nokia E5, deoarece nu atingi butonul de terminare, dar ar merge si Samsung Galaxy Mini daca ii dezactivezi LCD-ul in timpul apelului.
Pentru Jocuri e bun Samsung Galaxy Mini 2
La baterie e bun tare Nokia E5.
Din astea alegi dupa preferintele tale. Eu as alege Galaxy Mini 2, dar si-asa mai am un Galaxy, unul Fit si numai am nevoie de altul. Acum depinde si de cat timp il folosesti etc...
Iar pentru Muzica e bun Samsung Galaxy Mini 2!
Funda?

| Roman_Cosmin_1992 a răspuns:

Trebuie sa te uiti la mai multe lucruri:

1) banii: daca nu e nicio problema cu banii iti recomand Samsung galaxy mini 2. e in jur de 220 euro, daca vrei ceva intre 100-110 euro, Samsung galaxy mini.
2) performanta: Samsung galaxy mini 2
3) daca iti place un telefon candy-bar cu butoane ia Nokia E5; daca vrei touchscreen ia Samsung galaxy mini 2, din 2 motive: e la moda in randul tineretului (sa ai un touch) si te folosesti foarte bine cu el, dintre tastatura QWERTY la E5 si tastatura QWERTY virtuala la mini 2. MINI 2 rulzz.
4) muzica: nu stiu cum e sunetul la aceste doua telefoane, dar am un prieten cu Samsung galaxy s plus si se aude bine si e impecabila calitatea sonora
5) camera: chiar daca E5 are 5 MP, Nokia nu mai e ce era odata si pun pariu cu oricine ca Mini 2 chiar daca are 3.15 MP scoate fotografiile mult mai bine.
6) inca din start batalia e intre E5 si Mini 2. dar iti recomand Mini 2

| Beea2001 a răspuns:

Buna si eu am fost la aceasta alegere. Dar dupa cum descrii tu cum l-ai vrea, ti-l recomand pe Samsung Galaxy Mini 2! Succes, eu il am si ma bucur!