| Kickstart a întrebat:

Buna,
ce boxe pentru o camera recomandati? Prefer sistemele 5.1 cu putere peste 200W, lasati-mi si niste linkuri cu boxe calumea si pretul bun.
O zi faina sa aveti si an nou fericit!

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Tinand cont ca esti fost detinator de Logitech, conceptia ta despre frecvente joase este la fel de deformata ca sunetul scos de astfel de sisteme. Am vorbit foarte serios cand am cerut un buget, caci altminteri iti recomand o pereche de Raidho si un Jeff Rowland Continuum care desi sunt foarte aproape de perfectiune depasesc pretul a 3 apartamente. Muzica este inregistrata initial stereo, deci trebuie redata stereo. Pentru muzica se folosesc sistemele 2.0, astfel fiind posbil soundstage-ul, spatialitatea stereo, bassul corect si controlat, medii, inalte, detalii si microdetalii. Sursa este de asemenea slaba, daca tot vrei sa investesti ceva bani ai nevoie de o placa de sunet sau un DAC dedicat (in functie de buget).

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Le folosesti numai pentru filme de vrei neaparat 5.1? Mai mult decat atat, 200 W la o sensivitate decenta e mult prea mult si pentru o sufragerie de 40 mp (nu cred ca stii ceva despre SPL/SNR). Ce buget ai, care va fi intrebuintarea principala a boxelor, ce sursa de sunet ai? Detalii fara de care nimeni nu-ti poate face recomandari.

| Kickstart explică (pentru Utilizator1234):

Le folosesc pentru muzica mai mult, imi place sa ascult muzica destul de tare si sa fie si un bass destul de puternic. Banii nu sunt o problema, sursa este un laptop. Boxele o sa le mai folosesc la niste party-uri cu prietenii, data trecuta am avut un sistem de 75w de la Logitech si se auzea destul de bine si tare tinand cond ca era in aer liber la munte.