| plasmaticus a întrebat:

Buna,
Ce imprimanta multifunctionala cu sistem CISS recomandati?
Eu de regula am cumparat multifinctioanele HP dar fara CISS pana acum, insa nu mi-e clar daca HP face de calitate imprimantele cu CISS.
Cu bine,
Alex

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Epson ecotank sunt cele mai bune imprimante referitor la pret-calitate, cost si incarcare.
Ai si variante pentru office cum folosesc eu, ai si pentru a scoate poze de super calitate, in functie de buget si performante gasesti de la 800 lei la eu stiu +4000 de lei, daca te gandesti ca un cartus lichid original costa 35-40 de lei si scoti cateva mii de coli alb-negru cat si color, eu zic ca merita.

| NLS a răspuns:

Indiferent ca vrei CISS sau nu, iti recomand sa stai cât mai departe de HP, si driverele/software-ul lor idiot.

Am avut și eu HP mai demult, cand nu încercau sa iti impună conturi inutile, cand instalarea consta în 7 de Next, nu in jumatate de ora de înjurături și cautat pe net oare de ce nu merge instalarea afurisitei cutii.
Apoi am trecut pe Brother și cred ca a meritat din plin.
Cartușele costa cam la fel, dar Brother are un consum mai mic de tuș, pot spune cu exactitate asta, caci timp de 6 ani am printat un volum constant de pagini pe luna.

| Hyperion7 a răspuns:

Https://youtu.be/6_9wq7TnANw?si=Omh9ka0coZ09Cejj

Cred că aici găsești tot ce ai nevoie!