| HeadShotttttt a întrebat:

Ce parere aveti despre acest PC?
[Sistem Desktop Serioux Performance H1, cu procesor Intel® CoreTM i5 4430 3. 0GHz, Haswell, 8GB, HDD 1TB, Intel HD 4600]
SAU
[Sistem Desktop Serioux Extreme V10 cu procesor Intel® CoreTM i5-3350p 3.10GHz, 6GB, HDD 1TB, nVidia GeForce GTX650 1GB]
Ce parere aveti? Primul nu are placa video dedicata.

16 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Nici una din configuratii nu este buna, ambele fiind slabe si o bataie de joc, mai ales din cauza pretului urias si aberant cerut pe ele.

Recomandarea mea astfel e asta: http://www.mediadot.ro/wishlist/30838/
Daca depasim bugetul prea mult, pune doar placa asta video: http://www.mediadot.ro/......dforce-2x/
Ce ti-am pus aici? 8GB ram care-ti sunt arhisuficienti orice vei face, un hdd foarte rapid de 1TB stocare, o placa de baza sa-ti stapaneasca monstrul cu 6 nuclee, six-core si o sursa sa alimenteze bestia.
Nu ai cum, literalmente NU ai cum sa gasesti ceva mai bun de atat, oricat ai cauta.

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| HeadShotttttt explică (pentru SpecialistIT):

Sa inteleg ca este tot de gaming, nu?

| SpecialistIT a răspuns (pentru HeadShotttttt):

Ti-am facut un sistem SPECIAL bazat pe gaming. Si chiar ma bucur ca am putut sa te ajut.
Sa-mi spui ce parere ti-au lasat MediaDOT.

| HeadShotttttt explică (pentru SpecialistIT):

Destul de bine..procesorul si placa video mi se par destul de bune..si au un raport calitate-pret foarte bun, avand in vedere ca pe alte site-uri am vazut acelasi procesor la 570 de lei.

| SpecialistIT a răspuns (pentru HeadShotttttt):

Crezi ca ti-am recomandat degeaba MediaDOT?
La ei ai asamblarea PC-ului GRATIS daca o vrei, de asemenea tot GRATIS ai si update de bios la placa de baza. Si nu in ultimu' rand, iesi cel mai ieftin, dintre toate magazinele. Plus ca sunt de incredere, seriosi si profesionisti.

| HeadShotttttt explică (pentru SpecialistIT):

Placa de baza este compatibila si cu i5 sau i7?

| SpecialistIT a răspuns (pentru HeadShotttttt):

Ai procesor pe AMD.

| HeadShotttttt explică (pentru SpecialistIT):

Am si eu niste intrebari legate de MediaDOT si anume:
-Transportul este gratuit?
-Se ofera si garantie?
-Este de incredere mediaDOT?
Si inca ceva..la sistemul facut, daca ai putea te rog schimba sursa cu una asemanatoare, deoarece aceasta e scoasa de pe stoc.

| vladead1 a răspuns (pentru SpecialistIT):

Vreu sa te intreb daca calculatorul construit de tine are si sistem de racire bun

| vladead1 a răspuns (pentru SpecialistIT):

Buna veru sa va intreb cum sa fac sa le spun celor de la mediaDocc sami monteze calculatorul gratiut pentru ca nu prea ma pricep pentru ca as vrea sa comand sistemuld de gaming care l-ai recomandat

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Dintre cele doua eu ti l-as recomanda pe acesta: http://bit.ly/153NgJm

Ideea e ca primul nu are o placa video fizica si asta nu te va ajuta deloc in jocuri.

| MaxKiller911 a răspuns:

Dintre cele doua e mai bun al doilea dar eu iti pot face o configuratie mai buna ca ambele la un loc :D. Uite :
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/706502/

Sper ca te-am ajutat :D

| Rockefeller a răspuns:

Al doilea, daca primul are placa integrata

| Bogdacutuu a răspuns:

Evident e mai bun al doilea

| HeadShotttttt explică (pentru Bogdacutuu):

Ok..asa ma gandeam si eu.Multumesc.

| Raluca2814994 a răspuns:

SpecialistIT PE dracu!
pun pariu ca SI un i3 iti pune la respect "bestia" aia de care zici Tu.