| alex040599 a întrebat:

Ce tableta imi recomandati intre Acer Iconia A100 de 7" si Archos de 8". Ram-ul este la fel, Hdd-ul este la fel, difera doar procesorul(Acer are dual-core Nvidia, iar Archos are Cortex A9, amandoua de 1 Ghz)?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Aia la care ai mai multa garantie. Archos e marca OK, binisor peste Acer, doar ca multe tablete ale lor au probleme software.

| alex040599 explică (pentru KodrutZ):

Archos are 1 an, iar Acer are 2

| KodrutZ a răspuns:

In cazul asta, Acer, dar daca o iei mai mult ca moft, iti recomand calduros sa iti iei o chinezarie pentru inceput, ceva gen - http://product.madeinchina.com/......4066.shtml (daca tii neaparat sa aiba Tegra)
http://product.madeinchina.com/......0362.shtml foarte ok, marca destul de cunoscuta, iti vor mai furniza si ceva software updates in viitor, configuratie decenta)

| trafikantu a răspuns:

Aceru cu dual core de la nVIDIA face treaba buna. recomand

| quartz1999 a răspuns:

Acer Iconia, te asigur.

| JhonnyDepp a răspuns:

Eu ti'asi recomanda Acer'ul pesntru ca e o marca cunoscuta si (dupa parerea mea) mai buna ca si archos