| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Ce TABLETA mi-ați recomanda, până în prețul de 500 lei? Și DE CE ( caracteristici )?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Buna!
Ai gasi ceva decent in afara tarii.

https://second-it-store.de/......5-2018-lte

Specificatiile:
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_a_10_5-9263.php

Eu i-am luat tatalui una, i-am dus-o in vara.
In 500 RON nu poti avea pretentia sa gasesti ceva bun, mai nou de 3-4 ani.

Procesor minim: Qualcomm SD 450
RAM : 3GB (crede-ma pe cuvant ca nu poti face nimic cu 2GB)
Ecran de 10, 5 inch
Rezolutie ecranului: 1920x1200 (mai putin de atat nu ma intereseaza pe un ecran de 10 inch, se vede oribil)
Baterie mare: 7300mAh

O sa ma uit totusi printre produsele noi din Romania, poate printr-o minune gasesc ceva la pret apropiat de 500, care sa merite investitia.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu mai lua, mai strange bani si ia una apple.Personal iau una buna care sa ma tina mult timp, nu sa stau sa schimb la un an doi alta.
Am un Imac de aproape 10 ani, merge struna, nu s-a stricat sau blocat niciodata.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ar trebui să menționezi și la ce vrei să o folosești.

Răspuns utilizator avertizat
| h379m3973423 a răspuns:

Https://altex.ro/......TABT515BK/
De ce? Pentru că măcar e FullHD chiar dacă e TFT. În rest au tot ce au și celelalte.