| anonim_4396 a întrebat:

Ce tableta imi recomandati pana in 600 lei, cea mai buna la pretul ei.Dau Funda Multumesc

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Una din aceste tablete ţi le recomand, au procesor quad-core se mişcă bine şi au o rezoluţie decentă HD.
http://www.emag.ro/......DQLLZBBBM/

http://www.emag.ro/......DWXGMMBBM/

http://www.emag.ro/......DY9QQBBBM/

2 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Uite aici niste modele pana in 600 de lei : -Allview Viva i7 – 300 lei

Tableta sub brand românesc Allview Viva i7 are un ecran de 7" cu rezoluţie 1024×600 pixeli şi este dotată cu procesor dual-core Intel Atom Z2520 de 1.2 GHz, 1 GB RAM DDR3 şi 8 GB memorie internă extensibilă prin carduri microSD. Sistemul de operare este Google Android 4.2 Jelly Bean. Specificaţiile hardware sunt departe de a impresiona, însă este o tabletă potrivită pentru utilizatorii cu buget redus care sunt interesaţi doar de browsing pe internet, trafic pe reţele sociale şi ascultare de muzică.
-Samsung Galaxy Tab 3 Lite – 450 lei

O tabletă din partea unui producător mult mai cunoscut este Samsung Galaxy Tab 3 Lite, care beneficiază de un ecran cu diagonala de 7" cu rezoluţie 1024×600 pixeli, dar care vine cu procesor dual-core Marvell PXA986 de 1.2 GHz, 1 GB RAM şi 8 GB de memorie internă. Utilizează Android 4.2 JellyBean şi şi oferă o autonomie de până la 5 ore prin intermediul acumulatorului Li-Ion de 3.600 mAh.
-Lenovo A3500 – 400 lei

Lenovo A3500 este este o tabletă ieftină cu dotări tehnice de bază. Ecranul cu diagonala de 7" are rezoluţia 1280×800 pixeli, în timp ce platforma hardware este asigurată de un chipset MediaTek 8121 cu procesor quad-core de 1.3 GHz, 1 GB RAM şi 8 GB pentru stocarea datelor. Acest model nu beneficiază de conectivitate 3G, iar greutatea ajunge la 320 de grame. Vine la pachet cu sistemul de operare Android 4.2 JellyBean.
-Vonino Sirius EVO QS – 500 lei

Deşi nu este o tabletă cu pretenţii, Vonino Sirius EVO QS are avantajul unui raport calitate-preţ bun pentru o tabletă chiar şi pentru o tableta din partea unui producator mai puţin cunsocut. Tableta americană are un ecran de 7.9" cu rezoluţie 1024×768 pixeli şi este dotată cu procesor quad-core Rockchip 3188 de 1.6 GHz, 1 GB RAM DDR3 şi 8 GB memorie internă extensibilă prin carduri microSD. Sistemul de operare este Google Android 4.2.2 Jelly Bean, iar greutatea ajunge la 330 grame.
-Asus Fonepad 7 – 600 lei

Probabil cea mai bună alegere din punct de vedere al raportului calitate-preţ, Asus Fonepad 7 este o tabletă construită de taiwanezi dotată cu ecran de 7 inch şi rezoluţie 1024×600 pixeli, platformă hardware Intel Atom Z2520 cu procesor dual-core de 1.2 GHz, 1 GB RAM şi cu 8 GB pentru stocarea datelor. Marele avantaj al tabletei este conectivitatea 3G, utilă pentru cei care au nevoie de internet oriunde s-ar afla. Vine din fabrica cu Android 4.3 Jelly Bean şi cântăreşte 295 de grame.

| GeorgescuFlorin20 a răspuns:

Buna!
Va dau un site cu tablete ieftine la cererea dumneavoastra!
In categoria electronice tablete!
http://hainefashion.eu/