| asassinul a întrebat:

Buna,cine stie cum fac o pagina de anunturi gen tocmai.ro pagina aceea cand dai pe bihor sau careva si apar anunturile,cand dai click pe ele si iti apare pozele detalii ce a scris, nr de telefon?

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Depinde., Pentru inceput ai mai multe variante si optiuni. Poti sa iti creezi o pagina pe internet gen www. Poti realiza acest lucru inscriindu-te pe un site de hosting sau sa asignezi un server static. Oricum aceasta metoda implica cunostinte destul de avansate de informatica intrucat parte din site va trebui "scris" folosind limbaje de programare cum ar fi JavaScript sau HTML. Alta solutie si cea mai simpla ar fi sa folosesti un cont de facebook unde sa uploadezi pozele iar in descriere sa scrii detaliile. Ai putea sa infiintezi un blog, dar ar trebui sa citesti EULA inainte sa vezi daca nu incalci regulile site-ului de hosting. Daca decizi ca vrei site-ul tau, imi scrii si as putea sa iti dau o mana de ajutor cu HTML-ul si Java. Sper ca raspunsul meu sa te ajute. Bafta

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii programare? hmtl, css, php, mysql, js, jquery, ajax?