| georgiana199 a întrebat:

Cine stie cum pot sa imi activez netu pe telefon mentionez ca telefonul e LGt500!? big grin P.S sunt pe cosmote!:d Va multumesc anticipat! love strucklove strucklove struckhappy

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu am gt 505, si nu a trebuit activat nicicum. sa ai net pe mobil, ma refer la abonament si apoi intri la google sau navigator web si o sa mearga.

| CristianProtech a răspuns:

Suna la relatii cu clientii, la numarul 1234 si ca sa nu stai sa asculti tot meniul ala interminabil de la cosmote formezi 140 (sau 1860 sau 130) sunt mai multe variante pentru a intra in legatura cu un operator. Odata intrat in legatura cu respectivul operator il rogi sa iti trimita setarile pentru internet wireless (eu i-am spus pentru internet la care ea m-a intrebat "ce fel de internet?") deci setarile pentru internet wireless, ii spui modelul telefonului si te rezolva ei. Bafta