| yoana_5239 a întrebat:

Buna, cineva ma poate ajuta cu un Word /Microsoft office? Am windows 10

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

De ce nu folosesti LibreOffice sau OpenOffice?

https://www.libreoffice.org/download/download/

Au format propriu de fisiere, dar pot salva si in extensia folosita de Word (doc sau docx ).
Poti alege asta de fiecare data la salvarea unui document, sau poti seta permanent la Settings sa le salveze in format doc.

Organizarea generala si instrumentele sunt foarte asemanatoare cu varianta Microsoft.

Daca nu cumva folosesti SolidWorks, Inventor, Creo, etc, nu te retine din punctul meu de vedere nimic sa treci pe LibreOffice.