| Fifylici a întrebat:

Buna!
Cineva si-a facut cont pe imvu sau cum i zice la jocul ala cu adresa mea de e-mail cel putin asa cred, fiindca eu nu am intrat niciodata pe jocul respectiv. Faza e ca tot primesc e-mail despre joc si ma deranjeaza, deci ce as putea face, cum pot dezactiva contul avand in vedere ca nu stiu parola si nici cine s-a folosit de mail-ul meu.

3 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Intri in joc sau ce e ala, cauti "am uitat parola" sau ceva asemanator, vei reseta parola astfel primesti acces la contul respectiv. De acolo il poti sterge.
Insa pentru a scapa de emailuri fara a sterge contul doar cauta unde scrie "unsubscribe" in textul emailului si da clicktongue

| Adina_9735 a răspuns:

Ba da, poti [:, simplu. Dai acolo la IMVU ca ai uitat parola. Iti va trimite ceva pe email sa faci nu stiu ce.
Dupa dai si o schimbi. Dupa dai SIGN UP. Si iti pui numai idu-l tau acolo unde trebuie pus idu-l. Dupaceea iti va aparea ceva cu rosu` si pe undeva pe acolo scrie 'Delet' nu stiu ce.
Dupa bagi acolo idu-l dau si passu` care l-ai pus tu, si gata e sters:d

Bafta!

| blytziii a răspuns:

Si eu ma joc imvu ...si nu cred ca ai cum, sa dezactivezi contul acum. trebuie de prima data, de cand ai primit prima notificarewinking