| adeliz a întrebat:

cu ce punctaj se trece la etapa judeteana la concursul de matematica haimovici?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Demostene a răspuns:

Peste 14 puncte si trebuie sa fii printre primii 3

| adeliz explică (pentru Demostene):

Nu chiar... daca ai peste 14 puncte treci si daca nu esti printre primii 3 (am aflat din proprie experienta).
Oricum mersi, raspunsul tau a fost cel mai "normal" deci ai FUNDA.

3 răspunsuri:
| Teemo98 a răspuns:

Daca maximul e 100 trebuie 90+ iar daca e max 120 trebuie 100+. FUNDA?

| adeliz explică (pentru Teemo98):

Da......nu cred ca vorbim despre acelasi lucru deoarece punctajul maxin este altul.