| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Cum as putea sa-mi configurez, windows 10 doar pentru browser? M-am tot uitat pe Youtube la toturiale am facut absolut tot ce era pe acolo, dar chromul tot are lag, inclusiv pe Facebook.
Daca v-ar interesa configuratia sistemului meu:
AMD A8-6600K apu with Radeon(tm) HD Graphics
8GB ram
64bit Operating system

Iar daca e de folos si aceste date
Latency: 15ms
Download speed: 46.38 Mbps
Upload speed 46.34 Mbps

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si din cauza net-ului poti avea lag-uri, chiar daca ai un super computer.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

E o problema de la net. Nu stiu de unde ai netul, dar eu la un net de cartier am 94.54 download si 94.66 Mbps. http://www.speedtest.net/result/6014291870.png

| gelu1970 a răspuns:

Ucizi serviciile tip spy
dezactivezi cortana
cureti arhivele temporare, coockie, etc
desfragmentezi hdd
nu folosesti edge
activezi startare rapida
ii faci update Microsoft
mentionez ca toate acestea iti vor imbunatati randamentul pc dar nu iti creste viteza de net.

| peperonies a răspuns:

Cum are lag chromeul ca nu inteleg.

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru peperonies):

Adica uneori in timp ce stau pe o pagina, pur si simplu da crash, sau cand dau sa incarce o pagina, devine tot ecranul alb, si scrie Google Chrome has stopped working.

| peperonies a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Aia nu inseamna ca are lag aia inseamna ca crasheaza si e cu totul alta problema.

| WxRo a răspuns:

Dar ce browser folosesti?

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru WxRo):

Google Chrome.

| WxRo a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Si ai incercat si pe alt browser gen firefox?

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru WxRo):

Am incercat pe toate.

| WxRo a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Cu browserul deschis ..cat ai procesorul folosit?

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru WxRo):

15-20%

| Fanibu a răspuns:

Ia-ti un abonament pentru net "din Romania". Acum cel mai ieftin abonament iti aduce o banda de minim 100 Mb/sec. Poate sunteti mai multi conectati la acelasi router sau ai probleme cu routerul.Problema vine de la net.SUCCES!