| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Cum fac sa proiectez ecranul laptopului la TV prin WIFI?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E cam complicat (si scump si de pe un calculator, dar de pe laptop si mai si.
Mult mai simplu este sa folosesti televizorul ca monitor, conectat prin cablu HDMI.

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

"E cam complicat (si scump si de pe un calculator, dar de pe laptop si mai si."

De fapt e foarte simplu si gratuit.

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Cum?
Semnalul video auxiliar cum il treci pe wi-fi?

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

Ai mai sus explicat procedeul de conectare, sau proiectie a ecranului laptopului la/pe TV prin wifi.

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Asta doar daca folosesti W10 sau mai mult.

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

Mai foloseste cineva Windows 7, sau 8?! Nici nu cred ca mai au suport. Deja sunt istorie.

| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Eu folosesc si XP si 7, dar uzual folosesc Linux.

| Holiday a răspuns:

Conectezi TV-ul si laptopul la aceeasi retea wifi.
Apoi folosesti una dintre functiile "project", sau "connect" de pe laptop. Alegi TV-ul respectiv din lista de device-uri gasite. E gata.