| anonim_4396 a întrebat:

cum pot aranja textul in word astfel incat sa fie rand sub rand, nu stiu cum sa explic mai clar, sa nu fie scrisul de pe randu 2 mai mic decat cel de pe 1 sa fie unul sub altu, aceeasi lungine, Microsoft word.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate seta alinierea, activezi butonul Justify (cel cu liniute egale), dand clic pe el sau cu Ctrl+J.
Daca ai un text deja scris trebuie sa-l selectezi tot si apoi sa faci alinierea.

| horia2012 a răspuns:

Marchezi scrisul (eventual toata pagina) cu mouse-ul, te duci in meniu si depinde ce Word ai (2003... 2010) alegi "justify".
Iit apare acolo unde poti alege si scrisul, dimensiunea.