| anonim_4396 a întrebat:

cum scriu adresa de skype, de exemplu daca vreau sa imi fac cont pe un anumit site cu adresa de skype.
ex: lalala@skype.com asa? sau cum.
scuze pentru intrebarea asta, dar chiar nu stiu..sau macar imi pot face cont pe ceva cu adresa de skype?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Skype este doar un serviciu de mesagerie instant si punct, nu ofera adresa de mail atasata.
Ai un username si atat, numele in sine, de exemplu JulianaMark.
Nu poti face cont la nimic cu userul skype (practic nu e o adresa, e username).
Bafta

1 răspuns:
| ygh6yttrgfdsx a răspuns:

Nu nu. nu are nimic cu @ sau ceva gen dau un exemplu Juliana.mark sau juliana_mark, Fundabig grin?