| Eclectica a întrebat:

Bună! Cum sterg din yahoo toate emailurile primite la o singura adresa? Numai emailurile, nu adresa de la care vin, nu blocare. Am gasit in dreapta contactul dar nu si optiunea de a sterge mesajele. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Ai o căsuță de search sus in inbox. Sper că e, nu mai am yahoo pentru că e praf. Scrii acolo adresa de email a persoanei respective și apeși enter. Îți va afișa toate emailurile trimise de el. Le selectezi pe toate și le ștergi. Gmail are opțiune de search in care poți filtra direct rezultatele, gen from: [nume expeditor] și îți arată direct toate emailurile de la persoana respectiva. Caută pe google sigur sunt optiuni de genul asta și în yahoo

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii pe pagina de mai (in browser).
Din oficiu, pe o pagina iti apar 50 mail-uri.
Sus, deasupra listei meniului, in stanga meniului, este o casuta. Daca bifezi aceea casuta, atunci bifeaza toate mail-urile de pe pagina.
Dai stergere (sau alta operatie) si se sterg toate mail-urile marcate de pe pagina. Continui cu noua pagina, la fal, daca mai apare (cei cu numarul 50+).
Mail-urile sterse sunt mutate la cosul de gunoi (Trash), de unde le poti sterge definitiv.

| sierra1 a răspuns:

Sort by sender, selecție, ștergere. Voila!

| Eclectica explică (pentru sierra1):

Asta intrebam, cum le selectez pe toate dupa acelasi sender... fara sa le iau manual la rand.

| sierra1 a răspuns (pentru Eclectica):

Click primul, shift+click ultimul.
Voila incă odată

| Sophia75 a răspuns (pentru sierra1):

Cred ca nu s-a inteles bine. Sa zicem ca am de la Vlad 7737 de emailuri in 3 ani. Si vreau sa le sterg pe toate de la Vlad. Nu si dr la altii, fara sa parcurg toti anii sau in calup de 50...

| Eclectica explică (pentru VoidEternal):

Mulțumesc, fată deșteaptă! Așa se explică, nu cu aere de expert către proști (că suntem fiecare proști în ceva...)! Am reușit făcând exact cum mi-ai spus. Sănătate!

| VoidEternal a răspuns (pentru Eclectica):

Cu plăcere. Dar mai uită-te o data la poza mea de profil. laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Sophia75):

Sofica mamă, recitește cu ATENȚIE ce ți-am scris. Ai acolo răspunsul

| Eclectica explică (pentru VoidEternal):

laughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Domn deștept! laughing))))))))))))))) Scuze, dar eu am vazut foto in miniatură și gluga-mi părea păr desfăcut! Oricum, mulțam încă o dată!

| VoidEternal a răspuns (pentru Sophia75):

Ai o căsuță de search sus in inbox. Sper că e, nu mai am yahoo pentru că e praf. Scrii acolo adresa de email a persoanei respective și apeși enter. Îți va afișa toate emailurile trimise de el. Le selectezi pe toate și le ștergi. Gmail are opțiune de search in care poți filtra direct rezultatele, gen from: [nume expeditor] și îți arată direct toate emailurile de la persoana respectiva. Caută pe google sigur sunt optiuni de genul asta și în yahoo