| KingMidas a întrebat:

dau funda la cine ma ajuta cu un raspuns clar... fara raspunsuri de genu "Du-l la reparat" sau ceva de genu...

- Am cumparat un pc de vreo 2 luni si dupa ce l-am cumparat dupa vreo 3 saptamani a inceput problema...

Cand il aprind, este cateodata, apas pe buton si dupa 2 secunde face un sunet rapid si nu se mai aprinde monitoru si tastatura ....si asta se intampla doar cand aprind pc cam 50% e sansa sa faca asa ceva...

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sursa

| ICEbalI a răspuns:

In mare, happy verifica sa nu faca scurt p-undeva ( conectarea la sursa de alimentare +), la fel si butonul de pornire.
Problema poate fi din sursa de alimetare*

| KingMidas explică:

Model pc : Optiplex 755
-Pc-ul e doar carcasa si cateva piese. ca l-o facut un specialist. adica o pus ram. placa video. si cam atat.