| coyotu18 a întrebat:

Am o problemă cu pc-ul. Nu se mai aprinde. Mi s-a dus curentul pentru 2 secunde, iar cand am incercat să îl aprind, nimic. Tastatura și mouse-ul primesc curent, dar nu se aprinde deloc. Nici un sunet nimic. Luminița de la hdd se aprinde 1 secundă apoi nimic. Ce are? S-a ars sursa?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Este posibil să fie sursa sau placa de bază.
Dacă este sursa, e posibil să fi pățit ceva pe circuitul de 12V.
Dacă este placa de bază, e posibil să fi pățit ceva pe circuitul pinilor de 12V sau 3.3V.
Dacă USBurile încă funcționeză, e posibil ca circuitele de 5V să fie bune.
Cel mai bine faci probă cu o altă sursă, pe care o știi de bună, să vezi cum se comportă calculatorul.

| coyotu18 explică (pentru SilviaDulcik):

Mulțumesc. O să încerc

1 răspuns: