| SNOWTIGER a întrebat:

Buna dau funda vreau sa-mi iau o noua placa video dar e o problema placa video care o am acuma are precesor grafic ati radeon iar cea pe care vreau sa mi-a iau are procesor grefic nVIDIA. Are ceva?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa vezi daca e compatibila cu placa de baza.

1 răspuns:
| goldrule a răspuns:

Normal nu, in schimb trebuie sa verifici daca e compatibila cu placa ta de baza(daca ai placa ASUS atunci nVIDIA iti merge) si trebuie sa verifici daca placa grafica e ddr2 ddr3 ddr4(tipul placii de baza)