| xWretchedAndBroken a întrebat:

Dau fundita happy. Cum pot subtitra un video? Mi-am descarcat atat de multe programe,toate care le-am gasit pe Google,dar unele ba nu merg,ba nu e bun video-ul,ba nu știu ce sad. Stiti un program mai,,usor,, sau macar in BS Player cum sa fac...mi-ar placea ca scrisul sa fie colorat si diferit.Cum fac?

3 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Dupa cum povestesti ar fi de vina programele dar in realitate tu habar n-ai sa le folosesti
Programul cel mai folosit de subtitrat este Subtitle Workshop care permite si sincronizarea subtitrarilor cu video. In cazul ca ai deja o subtitrare o poti incrusta in video cu "vobsub" care admite o multime de formate de subtitrari Dar vlc bsplayer si eltele citesc un fichier de subtitrare direct daca acel fisier are acelasi numea ca si filmul De exmeplul filmul Atacul rogojinei din Prajina care are sufixul.avi trebuie sa iba un fisier de subtitrare filmul Atacul rogojinei din Prajina cu sufixul.sub.txt.srt sau altele

| horia2012 a răspuns:

Nu se intelege din intrebare ce vrei sa faci, dar pentru scris colorat, numai mediaplayerul are posibilitatea asta.
Schimba mediaplayer-ul. Instaleaza Goomplayer, KM Player si ai sa poti regla tot ce vrei la subtitraj.

| MitroAlex94 a răspuns:

Foloseste handbrake sau VideoPad Video Editor