| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a întrebat:

De azi de la amiazi de la ora 12 si 17 min nu imi mai functioneaza decodorul de la televizor si ora e blocata la 12.17. Ce pot sa fac ca sa functioneze din nou? Oare s-o fi ars? Am antena satelit de la Dolce Romtelecom si decodorul nu imi merge. Nu imi dati raspunsuri gen "cauta pe net" sau alte de astea pentru ca daca am ajuns la TPU inseamna ca am cautat deja pe net.

Răspuns Câştigător
| GEORGE a răspuns:

Scoate-l din priza si apoi baga-l la loc.

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Sărut mîna scoate din priză decodorul, lasă l 5 minute, și bagă-l din nou, ori s a resetat decodorul, ori a ieșit cablul de la lnb din mufă, unde ai pusă antena? Dacă o ai pe balcon, verifică cu mare atenție, cablul care coboară de la lnb la receptor, dar să nu te apuci să miști cumva de oală (de antenă), că aia este reglată de cei de la dolce, iar dacă nici așa nu merge cheamă-i pe ăia de la dolce să ți-o repare, poate trebuie schimbat decodorul. Ține ne la curent cu ce reușești să faci. Cristi.

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn explică:

Mda. Am reusit pana la urma. L-am scos din priza si l-am bagat la loc si a mers dup aia. Mrs la toti!

| ionutzblackknife a răspuns:

Nu stiu daca s-a ars dar incearca sa ii schimbi cardul ala...Eu asa am facut cand mi s-a blocat!