| Antonia90 a întrebat:

Buna!
De azi-dimineata nu-mi mai merg tastele telefonului straight face! Am Samsung SGH-J700 si nu imi mai merge nici o tasta de la telefon, in afara de tasta aceea cu telefunul ala rosu pe ea straight face! Offf. l-am uscat cu feonu' poate e ud inauntru! Dar tot nu a mers! Apas de 10000000000 de ori pe o tasta si nu merge! nu pot intra in meniu, nu pot face nimic, in afara de a inchide si a deschide telefonul crying! Oare ce e cu el? De ce s-a intamplat asta crying? Si cum pot repara telefonul crying?
Multumesc happy!
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Trebuie dus de urgenta la un atelier pentru reparat telefoane din urmatoarele motive: daca s-a umezit s-au a fost scapat in apa nu este suficient sa fie uscat, trebuie neaparat sa fie si curatat; un alt motiv de a merge la atelier este si posibilitatea defectarii benzii flexibile din interiorul sau [acest telefon fiind model slider are parti componente in miscare si cea mai vulnerabila este acesta banda flexibila, care se poate intrerupe in timpul actionarii displayului in sus sau in jos].

8 răspunsuri:
| medgirl a răspuns:

Hei, am patit-o si eu(tot am SGH-J700) si i-am scos bateria, l-am lasat citeva minute, apoi cind am introdus-o inapoi, l-am deschis si a mers, daca nu functioneaza aceasta metoda, incearca sa vorbesti cu cineva care repara telefoane pentru ati spune exact!
Sper sa mearga varianta mea!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa il desfaci in asa fel incat sa poti scoatetastatura si sa o stergi daca nu ai incercat inca. scuze dar... MULT NOROC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati altu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am acceiasi problema ca a ta numai ca eu am Samsung J770...am fost la un service gsm si mi.au spus ca e o problema cu folia si ca ma costa in jur de 150 de ron(1 mil 500)...deocamdata nu l.am reparat dar te asigur ca am incercat si sa il usuc sa ii scot bateria dar nu merge absolut delochappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un simens cf 75 mi sa ankis si cand l-am bagat sa se ancarce nu mi se mai deskide c sa fac?crying(

| Ramona_5995 a răspuns:

Du`l la un d`asta de telefoane. Si repara`l acolo. :d
Bafta!

| zafrina a răspuns:

Buna.eu ma telefon samsung sgh si-770
incearca sai scoti cartela
si mie imi merge mai greu dupa ce il deschid
dar daca tu l-ai udat pot poate a facut un mik POC inauntru laughing
nu vreau sa te sperii
dar mai bine il rogi pe tatal tau sal desffaca si sal curetewinking

| Ooarecare a răspuns:

Aceeasi chestie tocmai mi s-a intamplat si mie cu tel meu, tot un Samsung... poate imi spui si mie cum ai rezolvat sa stiu ce am de facut happy