| Andruta a întrebat:

Buna TPUhappy apelez la voi pentru ca am o problema: mi-am pus telefonul ( samsung 5230) in apa acum o saptamana si dupa l-am pus la uscat imi merg butoanele toate mai putin cele pentru volum? ce as putea sa-i fac? am zis sa dau cu feonu dar nu merge. ofer fundahappy

1 răspuns:
| mikkhhell a răspuns:

Te duci cu el rapid la un atelier de reparatii telefoane si explici domnului de acolo ce s-a intamplat cu el si se va rezolva problema (chiar daca l-ai uscat el trebuie desfacut si curatat in interior de urmele de oxidare care au aparut in urma contactului cu apa, iar aceasta curatire se face cu ultrasunete, deci in concluzie trebuie sa mergi cat mai repede, era bine daca mergea-i cu el a doua zi dupa ce l-ai scapat in apa, deoarece oxidul care se formeaza lucreaza relativ rapid in el).