| SabbySabbynutza a întrebat:

De azi noapte cand mi se tot restarteaza singur pc.Aseara fratele meu a instalat de pe net antivirusul kaspersky, si nu mergea adica imi cere un cod.Asa ca eu mai veam un antivirus pe cd si l-am instalat antivurusul:bitdefender 2009.Va rog urgent spuneti-mi ce sa fac!crying(

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Incearca sa dezinstalezi ambele programe antivirus in ordinea inversa a instalarii (adica intai Bitdefender si apoi Kaspersky) iar dupa asta instaleaza un antivirus, de preferinta descarca de pe net Avast Free, Avira free sau alt antivirus gratuit. Bitdefender-ul tau e de acum 3 ani, deci e cam vechi. Eu pe astea doua le-am folosit si sunt destul de multumit de ele. Succes!

| SabbySabbynutza explică (pentru alexmircescu13):

Asta mi-a facut acum un prieten si merge la loc.Multumesc:*

| alexmircescu13 a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

Ma bucur ca s-a rezolvat!

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Dezinstaleaza antivirusul.
Deconecteaza-te de la net.
Click drepta pe partitia pe care ai windows-ul (chappy si alegi "properties" - "tools" - "check now". Bifezi cele doua casute si ii dai restart, sa-ti repare erorile (daca le ai).
Daca restartul e cauzat de virus, da o scanare cu Malwarebytes (il gasesti pe net), pe urma pui antivirusul la loc.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Să îți reinstalezi windows-ul

| DjTactumare a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Asta crezi tu? devil

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru DjTactumare):

Asta vreau să cred...

| basik a răspuns:

Cand stingi pc-ul stinge-l de jos la windows ii dai Shut Down nu-l mai stinge de la unitate; 0 big grin