| GabiGustheru2 a întrebat:

De cateva zile am o problema pe laptop-ul meu,cand apas click dreapta apare cercul albastru care se invarte in continuu,la infinit, gen ramane permanent si nu pot accesa nicio icoana.Laptopu-ul are windows 10.
Stie cineva cum sa ma ajute sa rezolv problema?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai memoria RAM prea putina sau ai probleme (Bad-uri) pe hard disk.

| GabiGustheru2 explică (pentru Bula):

Am 4 gb de ram dar in curand o sa mai pun inca 4, dar pana atunci nu sti cum sa rezolv aceste probleme?

| Bula a răspuns (pentru GabiGustheru2):

Scaneaza suprafata hard disk-ului cu "chkdsk C: /f /r"

| Lucian4 a răspuns:

Poate laptopul iti lucreaza din greu cu window 10, nu suporta. chestia aia care se invarte este o mica clepsidra arata timpul (trebuie sa astepti)

| GabiGustheru2 explică (pentru Lucian4):

Nu,e pur si simplu un cerc albastru care se invarte, si lucreaza bine pe windows 10, doar il am de mai mult de 1 an si pana acum nu avea nimic

| Marian1984 a răspuns:

Windowsul are bad-uri ar fi o solutie sa reinstalezi windowsul din nou eu asa am procedat si zici ca ai laptopul de 1 an presupun ca pana acum curatari periodice nu iai facut in sistem si sau strans erori prea multe sau se poate si cum zicea cineva mai devreme sa rezolve problema un scan surface si ai scapat de necazuri incearcale pe toate si in ultima instanta reinstal windows aaaaa si app e un program pentru. cei mai avansati putin de curata si repara hardul nu mai retin cum se numeste dar cineva mi-a facut mie la un hard si merge ca nou si acum dupa 3 ani