| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile mi s-a modificat locația pe google și ip-ul, mi-am dat seama de pe Facebook prin intermediul unei notificări care ma atentiona ca s-a înregistrat o noua logare dintr-o alta locație, fără el nici nu mi-as fi dat seama.Acum când caut ceva pe google în coltul paginilor jos unde este scrisa locația îmi apare una gresita și când vreau sa o remediez îmi zice locație indisponibila.Ce vrea sa însemne asta, ar trebui sa fie motive de îngrijorare? Netul nu se mișcă mai greu decât înainte și nici nu am descoperit vreo activitate dubioasa.Am cautat sa vad și dacă nu cumva am ceva viruși, dar îmi arata ca totul e ok.Nu știu ce sa cred. ma tot gândesc sa nu cumva sa am un program spion instalat pe computer de care sa nu știu și care îmi monitorizează activitatea.Menționez ca, nu m-am confruntat pana acum cu problema asta.Ce as putea sa fac sa imi schimb ip-ul si locația sa fie cea care era înainte?

1 răspuns:
| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Nu-i nici un bai. De cand mi-am schimbar providerul de net stau in judetul Cluj laughing, azi intr-un sat, maine in altul, poimaine chiar in oras. Google foloseste locatia pentru a liniuta ti putea recomanda magazine, restaurante, de astea, despre asta e vorba in acel mesaj care tot apare pe toate site-urile cu "cookies". Atat.