| simina96 a întrebat:

De cateva zile mi se tot schimba ip-ul si locatia pe google si nu inteleg de ce, nu am mai intampinat pana acum probleme de genul, pc-ul il am de vreo 4- 5 ani.Acum cateva ore era totul ok aveam locatia si ip-ul corecte, acum iarasi mi s-a schimbat intr-o locatie gresita de acum 2 zile. Ce vrea sa insemne asta, exista motive de ingrijorare?

1 răspuns:
| NVRE a răspuns:

Nu ar trebui sa te ingrijorezi, ba din contra caci esti mai greu de detectat.Singura problema ar fi la reteaua wi-fi pentru ca ca de exemplu:sunt in Romania si am ip de Cazacstan atunci folosesti acea retea de wi-fi din acea tara. Daca stii gaming o sa intelegi acest exemplu:Eu vreau sa joc Lol(Leaugue of Legends) si nu selectez regiunea din care sunt adica EUNE (europa de nord si de est) atunci voi avea un ping foarte mare.Dar daca selectez o o regiune mai apropiata de EUNE cum ar fi EUW (europa de vest)
atunci nu o sa fie atat de afectat.Deci in concluzie daca ai un VPN ( e ca o aplicatie pentru a-ti masca IP ul si a-ti da securitate mai mare) sau TOR browser(un browser special pentru a naviga anonim pe internet). Deci nu este nici o problema daca nu ai nevoie de gaming sau alte chesti de genul acesta.Nu te afecteaza cu nimic.