| Bianca522 a întrebat:

De cateva zile pe desktop toate icoanele au acelasi simbol (mai exact google chrome) si toate aplicatiile si jocurile pornesc de fapt cu google chrome, am incercat sa schimb modul de pornire la o aplicatie, de exemplu winamp, dar cum i-am schimbat iconul in winamp, toate icoanele de pe desktop s-au schimbat in winamp. Va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Start
scrie: regedit
dai enter si cauti:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk

cauti folderul: UserChoice
elimini folderul
restartezi pc.

| gelu1970 a răspuns:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk

| gelu1970 a răspuns (pentru gelu1970):

Explorer\FileExts\.lnk

| halogen001 a răspuns:

Http://www.sevenforums.com/......store.html

Se descarca fisierele "reg" (arhiva cu ele) si se introduc in registry fisierele pentru toate tipurile de fisiere.

| Gonrax a răspuns:

Default Programs > Set your default programs > și dezactivezi ce nu e bine.
Sau mai caută și tu tutoriale: https://www.youtube.com/watch?v=CzvrOq_J-VE