| CristiRapsu a întrebat:

Am un laptop si acum cateva zile l-am inchis fortat si aveam 2 programe pornite.Acum cand il pornesc imi apare desktop-ul dar cand vreau sa pornesc de ex. Google Chrome se blocheaza cu totul.Ce sa fac sa mearga din nou?

3 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Incearca o restaurare de sistem la o data anterioara evenimentului. Nu uita sa dezactivezi antivirusul!
http://www.7tutoriale.ro/......-windows-8

| CristiRapsu explică (pentru Nelu62):

Am incercat multe lucruri dar acum cand il pornesc apare welcome, si dupa aceea doar ecran negru. si nu am ce sa ii fac

| Nelu62 a răspuns:

1. se scoate ultimul driver de pe nVIDIA
2. se restarteaza pc-ul in safe mode
3. se da disable la a doua placa video din device manager
4. se dezinstaleaza prima placa video din device manager
5. se restarteaza pc ul normal - win instaleaza driverul la placile video si o activeaza pe a doua
6. se restarteaza iar pc-ul in safe mode si se instaleaza driverul downloadat mai devreme
se mai restarteaza pc-ul o data