| prafdestele100 a întrebat:

Bună! De ce nu mă lasă să instalez pe Iphone aplicații care sunt gratuite precum Facebook, Instagram, whats app, fara sa introduc metode de plata precum numărul cardului sau nr de telefon, prin care ar putea sa ma taxeze dacă vreodată as vrea sa îmi fac abonament pe alte aplicații cu plata precum Netflix, Spotify?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ca sa previna utilizarea de conturi fake.

| Vlad_MH_2000 a răspuns:

Si securitate... am un iphone 12 si e foarte enervant ca trebuie sa apesi pe on.off si sa bagi parola sau face id-ul cand vrei sa instalezi ceva.
in legatura cu metoda de plata. nu cred ca are ttreaba cu spotify,,, eu cred ca pot cumpara de pe app store cu abonamentul Orange, sau card. dar daca nu ai bani pe card laughing de unde sa ia?