| DarkShina5566 a întrebat:

De ceva timp scriu o carte insa office-ul nu ma ajuta prea tare, de aceea am instalat open office cu care ma descurc grozav si pe care l-am recomandat mai multor oameni. Care e parerea voastra? Care credeti ca este mai bun si de ce?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt cam la fel, depinde cu care esti obisnuit. Eu am folosit mereu Microsoft Office si m-am obisnut. Am descarcat si OpenOffice dar mi s-a parut putin ciudat si nu l-am folosit.
Dupa mine singurul avantaj al OpenOffice este gratuitatea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt acelasi lucru in mare, diferentele sunt prea mici din punctul meu de vedere. Avantaj imens pentru openoffice ca e gratis

| horia2012 a răspuns:

E bun, dar cam "ciudatel". Incearca-l pe asta-o combinatie intre 2003 si restul, plus ca e gratuit si poti salva in toate formatele compatibile cu orice Office.
http://wps.com/wps-office-personal/
Poti sa-l instalezi pe langa Opne Office.