| teiubesc_5807 a întrebat:

Buna dimi!:*

Cum se poate ca la un telefon sa te conectezi la altcineva daca are wifi si sa intri pe site-uri de socializare? Ma refer ce trebuie sa aiba telefonul ca, atunci cand te conectezi la wifi, sa intri gratis pe nett?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar conexiune prin WIFI acel dispozitiv care face legatura intre router si mobil apoi internetul e gratuit dar trebuie dezactivat traficul de date.

| ionutz03 a răspuns:

Telefonul trebuie sa aiba functia de wireless (adica este un fel de reptor de unde radio ex: radioul cand gaseste o frecventa de radio iti canta radio gratuit).
E problema este ca iti trebuie si un emitator de internet ( numit router wireless) si aici este problema cand te conectezi la reteaua de wireless poate sa fie parolata si atunci nu poti sa te conectezi, sau sa fie libera si se poate conecta oricine, iar atunci ai net gratis. ( ex: mcdonalds care retea wifi gratis asta inseamna ca daca ai un telefon cu functia de wireless si te duci acolo sa manaci te poti conecta si la internet si il poti folosi gratis.)
Sper ca am fost pe inteles.
Daca ai intrebari te astept.
Navigare placuta.