| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum as putea ocoli greseala ca daca eu imi cumpar o placa video sa nu se potriveasca?

7 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Pai nu exista aceasta greseala doar daca ai placa de baza extrem de veche care suporta placa video pe AGP.

| BogDaN1337 a răspuns (pentru KIibrDM):

Am chipset Intel q45/q43 mi-ar intra o placa ca asta: ASUS GeForce® GT 730, 4GB DDR3, 128-bit

| K0sti a răspuns (pentru BogDaN1337):

In chipset in niciun caz nu poate intra placa video! E cat o moneda de 50 bani! Pe ce lume traiti?

| BogDaN1337 a răspuns (pentru K0sti):

Dar atunci pe ce intra?
Pe placa de baza?

| KIibrDM a răspuns (pentru BogDaN1337):

Da, iti intra, stai calm, dar ai putea face o decizie mai desteapta si sa-ti cumperi o placa video cu memorie GDDR5 si BUS de 128 bit.

| K0sti a răspuns:

Sa pui mana sa citesti, ca de aia platesti net! Ai toate specificatiile la producatori!

| danutzu96 a răspuns:

Daca o cumperi de la eMAG, cell, evomag. etc, o poti returna in 14.30 zile, asta depinzând de politica lor. Daca o iei din alta parte, intreaba daca o poti returna in caz ca nu functioneaza. Exista cazuti in care teoretic ar trebui sa mearga dar practic nu functioneaza. Mi-a explicat un tip ce lucra la un service.