| LoveLife_9404 a întrebat:

Buna din nou...Deci cei care ati vazut intrabarea mea anterioara daca imi reinstalez windows-ul n-o sa mai am virusul? Si mi se sterge ceva din calculator daca fac asta? Si... daca imi poate zice cineva cum sa fac asta.

2 răspunsuri:
| Doar1îngeR a răspuns:

Ti se sterge si virusul dar si toate fisierele din partitia C.
Fa rost de un CD cu Windows si nu ai altceva de facut in afara sa dai next next next...pui serialul cand ti-l cere iar next next next finish.
Nu e greu dar trebuie sa tii cont de faptul ca dupa ce ti se intaleaza Windows-ul nu mai ai absolut nimic in partitia C.Deci salveaza-ti inainte in D tot ce inseamna kit-uri de programe.Insa asigura-te ca nu e vreun virus in D sa prin kit-urile respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti reinstalezi windowsul pierzi toate datele din calculator. poti alege insa sa il reinstalezi intr-o partitie distincta, dar acest lucru nu garanteaza stergerea virusului, care se afla printre celelalte fisiere... ai nevoie de un antivirus bun, iti recomand Microsoft security essentials, este oferit de Microsoft windows si este gratuit big grin in plus se actualizeaza, pentru a putea combate si ¨specimenele¨ mai noihee hee. Aveam si eu problemele acestea, imi disparea memoria din C: fara sa modific nimici in calculator, insa acum e mult mai bine! succes mult mult!